Bohužel používáte prohlížeč, který nepodporuje nejnovější standardy Internetu. Proto se Vám tyto stránky zobrazují bez grafických prvků. Doporučuji Vám, zdarma si stáhnout některý z prohížečů - zvýší se tak Váš zážitek při brouzdání internetem.
„Co dělat v prvních dnech se štěnětem?“

Máme labradorka:

1. Krmení - Labradoři jsou velcí jedlíci a jedí všechno v jakémkoliv množství. Do 3 měsíců se štěně krmí třikrát denně. Nejlépe granulemi pro štěňata (PUPPY). V granulích jsou obsaženy všechny potřebné vitamíny a minerály. Granule by měli mít obsah proteinu alespoň 28%, je dobré střídat granule od různých výrobců a nebo granule míchat. Jako vhodný doplněk může být vařené maso, mléčné výrobky (tvaroh), zeleninu, přílohy (těstoviny, rýže, chleba), všechny zbytky z jídla kromě kostí a brambor. Je dobré granule nevynechávat, můžete je přidat například do polévky. Od 3 měsíců se štěňata krmí granulemi JUNIOR dvakrát denně. Od stáří šesti měsíců stačí krmit jednou denně, nejlépe večer, granulemi pro dospělé psy. Pes musí mít celý den přístup k pitné vodě.

2. Očkování - Štěně je očkované a odčervené. Další přeočkování je nutné provést do stáří devíti týdnů, dále podle pokynů Vašeho veterináře. Odčervení štěněte je potřeba provést do třech týdnů od posledního odčervení.

3. Bydlení - pokud bude pes venku, měl by mít nějakou zateplenou boudu s oploceným výběhem, máte-li psa dovnitř, měl by mít nějaké vyhrazené místo (např. stará deka).

4. Obojek - pro štěně je nejlepší řemínek na krk. V dospělosti používejte řetízek. Nedoporučuji používat navíjecí vodítko.

5. Výchova - Štěně se cvičí od prvního dne. Určí se mu místo, pokud je uvnitř musí se sním často chodit ven, je nutné štěně pozorovat a ve chvíli, kdy začne být nervozní je nutné ho jít vyvenčit. Jestliže cestujete, berte štěně sebou do auta, brzy si zvykne. Ve třech měsících musí štěně přijít na zavolání a mělo by si sednout. Labrador se cvičí přes jídlo. Pokud chcete být úspěšní, je nutné psovi nedat najíst a každý splněný úkol odměníme pochvalou a nějakou dobrotou (např.piškotem). Labradoři jsou velice inteligentní, mají vrozenou lásku k vodě a rádi aportují. Při procházkách by se měl majitel schovávat - pes má svého pána hledat.

 • Oblíbené weby
 • Retriever klub
  Retriever klub
 • ČMKJ
  Plemenná kniha
 • Klub slídičů
  Klub slídičů
 • Myslivost.cz
  Myslivost.cz
 • ČMKU
  ČMKU
 • Intercanis
  Intercanis
 • Klub slídičů
  Klub teriérů
 • Webmaster: Jiří Mráz © 2005 - 2018